INTEGRACJA RODZIN ZASTĘPCZYCH

Czerwiec to miesiąc zabawy i wypoczynku w pieczy zastępczej. W tym roku w dniu 16 czerwca 2018r. odbył się rodzinny piknik pt. Rodzina czasem jest zastępcza, w którym udział wzięły dzieci z pieczy zastępczej, rodziny zastępcze i usamodzielnieni wychowankowie oraz osoby zaangażowane w rozwój rodzinnej pieczy zastępczej. Na dzieci czekały atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, ogromne bańki mydlane, popcorn i wata cukrowa. Chętni malowali buzie, inni mogli się sfotografować w śmiesznym przebraniu lub jako bohaterowie bajki Kubuś Puchatek. Nie zabrakło też poczęstunku. W tym dniu rozstrzygnięto również, ogłoszony wcześniej na stronie internetowej PCPR, konkurs dotyczący wzoru kalendarza. Rodziny w trakcie pikniku wzięły udział w konkursie na wakacyjną chustę o tematyce Rodzina zastępcza na wakacjach. Pan wicestarosta Łukasz Wiśniewski wspólnie z przedstawicielką jury Julką wręczył nagrody  zwycięzcom.

Kolejnego dnia tj. 17 czerwca 2018 r. o godzinie 11 stuosobowa grupa rodzin z naszego powiatu ruszyła kajakowym szlakiem z Krutyni do Ukty. Oczywiście nie zabrakło instruktażu ratowników i ich asysty. Uczestnicy wyprawy wykazali się pomocniczością i pracą w zespole – chętnie nawzajem pomagając przenosić kajaki i asystując wsiadającym i wysiadającym. Nie obyło się bez zabawnych sytuacji - nie każdy przecież zna zasady nawigacji jednostką wodną. Przy pięknej pogodzie i wspaniałym otoczeniu rezerwatu przyrody wszyscy zmęczeni i opaleni dopłynęli do celu wyprawy.

Atrakcje zorganizowano dzięki pracy pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie, członków Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Społecznej i Wsparcia Specjalistycznego „Zrozumieć i Pomóc” oraz wsparciu Fundacji Ernst & Young i Powiatu Kętrzyńskiego.

Poniżej fotorelacja........